Boy ölçümü yapıldıktan sonra,  çıplak ayak ile  modern vücut analiz cihazına çıkıyorsunuz, cihaz yaklaşık 2-3 dk sizin baştan tırnağa vücut analizinizi yapıyor; toplam yağ ağırlığınız, su ağırlığınız, kas ağılığınız, beden kitle indeksinizi hesaplıyır. Ayrıca  bacaklardaki, kollarda ki ve  karın bölgesindeki  yağ ve kas miktarlarınızı da ayrı ayrı hesaplıyor.

13 altı çocuklarda da özel programı ile ölçüm yapan cihazımız çocuklarda minarel oranı, protein oranı, toplam yağ ağırlığı, kas ağırlığı  ve toplam su ağırlığını ayrı ayrı ölçmektedir. Bunun yanı sıra   çocuğun  yaşıtlarına göre  boy uzunlu ve yaşıtlarına göre kilosunu da değerlendirir

Bütün bu değerler alındıktan sonra, kişi ile görüşülüp; kişinin yaşam şekli, sosyo-ekonamik durumu, yaşı, cinsiyeti ve mesleğine uygun  kişiye özel zayıflama programları hazırlanır.  Beslenme ve diyet uzmanı ile hazırlanan bu programlar ortalama 15 günde bir değiştirilir ve yeni programlar hazırlanır. Böylece  kişi sürekli kontrol altında olarak sağlık kilo kaybı takibi yapılır.