07.01.1988 yılında Van'da doğan  SİNAN YILDIZ, ilk okul ve ortaokulu Vanda okuduktan sonra, Van Atatürk lisesinden 2005 te mezun olmuştur.

2012 yılında Erciyes üniversitesi  Sağlık Bilimleri fakültesi Beslenme ve Diyetetık bölümünden mezun olan Sinan YILDIZ  aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeliği Bölümü, Bitlis Eren Üniversite Optisyenlik Bölümünü de  bitirmiştir. Dört tane üniversiteyi bitirdikten sonra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstütisi  Biyokimya Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamlayarak uzmanlık ünvanını almıştır.  Eğitimi süresince Erciyes üniversitesi tıp fakültesi  hastanesinde  yetişkin  dahiliye,genel cerrahi, gastroenteroloji, nutrisyon, kalp cerrahisi, nefroloji, fizik tedavi ,nöroloji, endokrinoloji bölümlerinde    ve  çocuk  nöroloji, süt çocuğu, yenidoğan ünitesi , adölesan , çocuk kardiyoloji, çocuk nefroloji bölümlerinde  başarılı bir staj dönemi geçirdi . Akabinde çeşitli kurumlarda toplu beslenme  sistemleri konusunda stajını tamamladı. Bir çok televizyon ve  gazetede uzman olarak kendisine yer verilen  Sinan YILDIZ'Iın çeşitli dergi ve internet sitelerinde yazılarına yer verilmiştir.

Çalışma hayatına özel lokman hekım van hastanesınde başlayan Sinan YILDIZ , aynı zaman da özel akdamar hospital'da beslenme ve diyet uzmanı olarak çalışmıştır. 2014 yılında Van 'da  SİNAN YILDIZ BESLENME VE DİYET MERKEZİ 'ni kuran  Sinan YILDIZ,  sağlıklı beslenme, zayıflama, kavitasyonla  bölgesel yağ yakımı, şeker kolesterol, böbrek vb hastalıklarda beslenme tedavisi, çocuklarda beslenme, sporcu beslenmesi, kurum beslenmesi alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.