NASIL BİR YOL İZLEYECEKSİNİZ?

kan tahlillerinize bakılır,vücut analiz cihazı ile  vücuttaki yağ oranınız, kas ağırlığınız ve su miktarınıza bakılır, göbek çevresinde, bacak çevresinde  ve kol çevresinde ne  kadar yağ var ayrı ayrı hesaplanır,  bütün bu  bilgiler ışığında kişi ile yüz yüze konuşulup  kişinin yaşına, mesleğine, sosyo ekonomik durumuna uygun bir program sadece kişiye özel hazırlanır.

Haftada bir görüşmeye çağrılırsınız ve her hafta diyet programınız değişir böylece aynı diyeti yapıp çabuk sıkılmanız önlenir. Ayrıca diyet programınız da dilediğiniz her şeyi yiyebileceksiniz. İdeal bir kiloya geldiğinizde bir aylık bir koruma diyeti ile  artık geri kilo almayacaksınız

Beden kitle indeksi( BKİ), Kilonuzun  boyunuzun metre cinsinden karesine bölünmesiyle bulunur. BKİ =KİLO /BOY.  BKİ Değeriniz 25 in üstündeyse sizin mutlaka zayıflamanız gerekir eğer  BKİ değeriniz 30 ve üzeri ise obez sınıfında yer alıyorsunuzdur.  Örnek verecek olursak 160cm boyunda 90 kilo ağırlığında birinin beden kitle indeksi kaçtır?

ÇÖZÜM : 160cm karesini alırsak 2.56 çıkar  ve kilomuzu 2.56 'a böleceksiniz  yani ; 90/2.56 =35

Beden kitle indeksi 35 çıktı yani obez grubu bu kişinin mutlaka zayıflaması gerekir.

PEKİ NEDEN BİR BESLENME VE DİYET UZMANIYLA ÇALIŞMALISINIZ?

Sağlığınız sizin için çok değerli değilse, ilaçla,sporla veya çeşitli şok diyetlerle zayıflamayı düşünüyorsanız bu mümkün  ama unutmayın tüm bunları sağlığınıza değer vermek istemiyorsanız tercih etmelisiniz.

Bu işin uzmanı olarak  amacım sizin kilo verirken  sağlığınızı bozmadan, kastan kilo kaybı yaşatmadan düzenli ve kontrollü zayıflamanızı sağlamak. Ayrıca çok önemli olan  verdiğiniz kiloları geri almamanıza yardımcı olmak. Tüm bunları yalnızca  bir diyet uzmanıyla başarabilirsiniz. Ne ilaç, ne spor, ne şok diyetler sizi bu işten kurtarmayacaktır.

UZMANLIK ALANLARIM

1-Sağlıklı kilo alma, sağlıklı kilo verme ve kilo verme programları

2-Şeker, kolesterol, böbrek , troid hastalıklarında özel beslenme programları, Gebe beslenmesi, çocuk beslenmesi, emziklik döneminde beslenme, gebelikten sonra sağlıklı zayıfama

3- kavitasyon ile bölgesel yağ yakımı ve bölgesel incelme

4- sporcu beslenmesi

5- Menapozda ve yaşlılıkta beslenme