Kavitasyon, cildin dış yüzeyine uygulanan, ses dalgası yardımı ile  yağ hücrelerinin parçalanıp sıvı hale gelmesi ve böylece vücuttan atılması işlemidir. Sıvılaşan yağ hücreleri  lenf sistemi yolu ile vücuttan 2-3 hafta içerisinde  gaita ile atılmaktadır. Cerrahi yötem gerektirmeyen kavitasyon, hiç bir ağrı, sızı vermeden yağlı ve selülit olan bölgeye uygulanır.

Kavitasyon platin olan yere, kemeik üzerine ve kalp üzerine uygulanmaz. Ayrıca böbrek hastası ve kalp  hastası olan birine de  kavitasyon uygulanması doğru değildir. Sadece bacak-baldır, kalça çevresi, kol çevresi ve  göbek çevresine ( simit kısım ) uygulanır. Kavitasyonun etki ettiği derinlik 3-4 cm yi geçmemelidir. Bazı güzellik merkezlerinde kullanılan kavitasyon hem derinlik mesafesi fazla hem de işin ehli olmayan kişilerce uygulandığı için sizi  böbreklerinizden ve sağlığınızdan edebilir. Bunun için kavitasyon yaptırmak isteyen mutlaka doktor yada beslenme ve diyet uzmanının bulunduğu yeri tercih etmeli.

Bütün bu bilgiler ışığında merkezimiz de beslenme ve diyet uzmanı  kontrolünde kavitasyon yapıyoruz. Önce beslenme ve diyet uzmanımız vücut analizinizi yaparak vücuttaki kas, yağ ve su oranlarınızı  hesaplıyor sonra seans sayısı belirleniyor. Bayan iseniz bayan uzmanımız tarafından seansa başlıyorsunuz.